WIELKI format

drzewko_22Większość prac drukujemy w tm samym lub w następnym dniu roboczym.

 Gwarantujemy niskie ceny i najwyższą jakość drku.kropka_mutoch

Druk wielkoformatowy, odporny na warunki atmosferyczne,

W naszej firmie realizujemy za pomocą nowoczesnego plotera solwentowego marki MUTOH. Dzięki możliwościom jakie udostępnia ten ploter, możemy realizować zlecenia druku kolorowego najwyższej jakości na materiałach takich jak:

Bannery (cena od 22,- zł /m2) – tkanina syntetyczna powlekana miękkim PCV, wyjątkowo odporna na działanie warunków atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Po wydruku najczęściej materiał ten zgrzewa się na brzegach i oczkuje w celu powieszenia tak przygotowanego bannera np nad ulicą pomiędzy domami. W skład rodziny materiałów zwanych bannerami wchodzą również BLOCKOUTY – to bandery, które blokują przepuszczanie światła dzięki czemu nadają się do druku dwustronnego. Wydruk znajdujący się po drugiej stronie rozwieszonego banneru nie prześwituje na stroną oglądaną.

Papiery (cena od 19,90 zł /m2) – drukujemy na dowolnych papierach, grubych, cienkich, powlekanych , niepowlekanych a nawet na papierach fotograficznych.

Folie (cena od 19,90 zł /m2) – Folie, na których najczęściej drukujemy to monomeryczne folie samoprzylepne, matowe lub błyszczące. Grafiki wydrukowane na takich foliach nadają się do dalszej obróbki wycinania na ploterze tnącym. Drukujemy również na poliestrowych foliach do podświetleń lub na foliach do rollup-ów (zwijanych stojaków reklamowych).

One Way Vision (cena od 31,- zł /m2) – folia perforowana przeznaczona do oklejania szyb i okien, sprawia, że przez okno widać tylko w jedną stronę. Przepuszcza 50% światła.

Mesh (cena 25,- zł /m2) – Podobnie jak banner jest to tkanina PCV przeznaczona do podobnych zastosowań. Różni się od bannera tym, że jest perforowana co umożliwia przepływ powietrza (banner nie stawia takich oporów). Mesh doskonale nadaje się do stosowania na grafiki elewacyjne, które zasłaniają okna, ponieważ taka grafika jest transparentna i poza powietrzem przepuszcza również światło.

Canvas (cena od 39,- zł /m2) – bawełniana tkanina impregnowana z jednej strony jak prawdziwe płótno malarskie. Reprodukcje wykonane na tym materiale do złudzenia przypominają oryginał.

(Podane powyżej przedziały cenowe zawierają podłoże i druk. Wysokość cen uzależniona jest od rodzaju podłoża i wielkości zlecenia. Ceny nie zawierają VAT-u).

Nasze wydruki cechuje najwyższa jakość m. in. dzięki zastosowaniu w naszym ploterze innowacyjnej technologii druku falą z przeplotem.

Mutoh Spitfire V 65"

Dane techniczne

 • Technologia drukowania: Drop-On-Demand Vardot Piezo Inkjet + Wave Print
 • Rodzaj atramentu: mild solvent
 • Rozdzielczość 720 x 720 dpi
 • Prędkość zadruku:

  • 13 m²/h (720 x 720 dpi)
  • 22,8 m²/h (720 x 360 dpi)
  • 42 m²/h (360 x 360 dpi)
 • Typ medium: rola

  • Maksymalna szerokość medium: 1653 mm
  • Maksymalna szerokość zadruku: 1643 mm

spitfire_65

Co to jest DRUK FALĄ z przeplotem?

Wszyscy znają największe bolączki druku wielkoformatowego: paskowanie, niska prędkość pracy plotera w wysokiej jakości, czasochłonna kalibracja. Inżynierowie firmy Mutoh stworzyli panaceum na te problemy – Intelligent Interwaving czyli technologia druku falą.

Do tej pory plotery wielkoformatowe z każdym przebiegiem karetki nakładały kolejne pasy atramentu na podłoże. Takie rozwiązanie przy nieprecyzyjnie ustawionym i skalibrowanym ploterze ma ogromną wadę – paskowanie wydruków – efekt nieakceptowany na rynku.

spitfire_fala_01

spitfire_logo_i2

I² (Intelligent Interweaving) – inaczej Wave Print czyli "druk falą" to nowa technologia stworzona w laboratoriach firmy Mutoh. Unikalne pasy o kształcie fali, przeplatają się (ang. interweaving) z każdą kolejną nakładką atramentu. Takie przenikanie jest możliwe dzięki specjalnemu rastrowi, który m.in. eliminuje paskowanie i inne artefakty. W porównaniu do tradycyjnej techniki o stałym rastrze, nie zauważamy równoległych pasów, odstępów i nakładek między nimi jak i różnic kolorów, które wynikają nie tylko z odległości ale i różnic czasowych w schnięciu atramentu. Nowa technika pozwala więc drukować z prędkościami 2 czy nawet 3-krotnie wyższymi, eliminując paskowanie pojawiające się przy wysokich prędkościach. Dodatkowo Wave Print przy użyciu profili umożliwia rozszerzenie gamutu kolorów dostępnego dla ploterów wielkoformatowych.

spitfire_fala_02spitfire_fala_03

Intelligent Interweaving umożliwia "druk falą" w kilku rozdzielczościach oraz dwóch lub czterech przebiegach. Nowa technologia wykorzystuje kilka metod przeplatania. Tryb Picture/Speed (na zdjęciu) posiada najszerszą i najłagodniejszy wzorek fali, łatwo zauważalny w czasie druku. Łagodne przenikanie takiego rastra jest idealne dla druku grafik z dużą ilością detali. Tryb Sign/Quality to także druk przeplatającą się falą, tyle że o bardzo dużej częstotliwości, przez co jest nie widoczna dla oka. Za efekt końcowy i w tym przypadku odpowiada raster, który z każdym przeplotem tworzy gładkie, jednokolorowe powierzchnie jak i trudne do uzyskania łagodne przejścia tonalne.

Co sądzą o druku falą specjaliści?

spitfire_flaar_01

Amerykańskie centrum badawcze specjalizujące się m.in. w druku cyfrowym opublikowało raport na temat technologii druku falą z przeplotem firm Mutoh. FLAAR bardzo wysoko ocenił jej możliwości.

FLAAR to organizacja badawcza non-profit. W marcu 2007 dyrektor tego instytutu, Dr Hellmuth sporządził raport odnośnie technologii Intelligent Interweaving firmy Mutoh, w Polsce znanej jako druk falą z przeplotem. W niniejszej publikacji autor bardzo pozytywnie wypowiedział się na jej temat oraz przyznał wysokie oceny. Raport można pobrać z serwisu www.wide-format-printers.org

Nagrody

spitfire_medal_01spitfire_medal_03spitfire_medal_02

Technologia druku falą została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nagroda ta potwierdza innowacyjność, unikalność i wysoką jakość tego rozwiązania w druku wielkoformatowym. Złoty Medal MTP jest najwyższym targowym trofeum, które pomaga w rynkowej rywalizacji, jest symbolem jego walorów, wysokiej jakości, nowoczesności i innowacyjności. Przyznawany jest po wnikliwej ocenie zgłoszonych produktów przez Zespół Ekspertów i Sąd Konkursowy składający się z wybitnych specjalistów odpowiednich dziedzin.


Powered by WordPress. Designed by Woo Themes